img

Zabieg SMILE - ceny w Warszawie

Z roku na rok na laserową korektę wzroku decyduje się coraz więcej osób. Dzięki temu możemy zapomnieć o okularach i soczewkach i na nowo cieszyć się dobrym wzrokiem. Na rynku dostępnych jest wiele technik, które pozwalają skorygować wzrok. Różnią się one inwazyjnością, ceną czy czasem trwania. Od kilku lat jednym z najbardziej popularnych zabiegów laserowej korekty wzroku jest metoda SMILE, z której ze względu na krótki okres rekonwalescencji, korzystają często sportowcy.

Co to jest zabieg SMILE?

Zabieg SMILE to jedna z najnowocześniejszych technik laserowej korekcji wzroku. Charakteryzuje się niewielkim nacięciem na powierzchni oka i szybkim okresem rekonwalescencji. W ramach zabiegu odpreparowywana jest mikrosoczewka, która zostaje usunięta przez wspomniane nacięcie. W tej metodzie wykorzystywany jest laser femtosekundowy. To właśnie dzięki niemu zabieg jest znacznie mniej inwazyjny, a okres rekonwalescencji jest szybszy. Sam zabieg jest bezpieczny, a delikatne uczucie szczypania pod powieką ustępuje już kilka godzin po zabiegu. Pierwsze efekty korekcji wzroku widać już po kilku dniach.

Dla kogo zabieg SMILE będzie odpowiedni?

Zabieg metodą SMILE pozwala skorygować wzrok w przypadku wystąpienia krótkowzroczności lub astygmatyzmu. W pierwszym przypadku korekty możemy dokonać nawet przy wadzie do -10.00 dioptrii, a w przypadku astygmatyzmu do 5.00 dioptrii. W związku z szybkim czasem rekonwalescencji zabieg ten jest chętnie wybierany przez sportowców. Decydując się na zabieg, musimy jednak mieć świadomość, że zabiegów tego typu nie wykonuje się w przypadku ostrych, infekcji oczu, ciąży i okresu karmienia piersią czy podczas nasilonych objawów alergii. Przeciwwskazaniami są również cukrzyca, zaćma czy odwarstwienie siatkówki. Wszelkie wątpliwości najlepiej skonsultować z lekarzem podczas badania kwalifikacyjnego.

Ile kosztuje zabieg SMILE w Warszawie?

Chcąc wziąć w zabiegu, musimy mieć ukończone 21 lat i w pierwszej kolejności powinniśmy przejść cykl badań kwalifikacyjnych. W klinice Vidium Medica w Warszawie w ramach takiego badania, oprócz standardowego wywiadu medycznego i konsultacji lekarskiej, przeprowadza się szereg badań komputerowych. Okulista sprawdza topografię rogówki, ciśnienie wewnątrzgałkowe czy gęstość komórek śródbłonka. Sprawdzana jest także refrakcja obiektywna i subiektywna, szerokość średnicy czy biometria optyczna. Dopiero po uzyskaniu kompleksowych wyników badań lekarz podejmuje decyzję czy kwalifikujemy się do zabiegu. Teoretycznie, w przypadku zgody lekarza możemy podejść do zabiegu nawet następnego dnia. W praktyce jednak wybiera się termin dogodny zarówno dla kliniki, jak i przede wszystkim dla pacjenta, gdyż po zabiegu konieczna będzie pomoc asystenta, który doprowadzi nas do domu lub hotelu. Cena zabiegu w przypadku jednego oka to 4 800 złotych. W przypadku dwoje oczu zabieg możemy wykonać ze zniżką nawet za 8390 złotych.

Zobacz również