img

Jak przygotować się do laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to nowoczesna metoda leczenia powszechnych wad, której popularność rokrocznie wzrasta. Na czym polega jej fenomen i jak przygotować się do takiego zabiegu, gdy już się na niego zdecydujemy?

Laserowa korekcja wzroku ciekawą alternatywą

Do tego, że laserowa korekcja wzroku jest doskonałym rozwiązaniem dla wielu osób zmagających się z często występującymi wadami, przyczynia się długa lista jej zalet. Po pierwsze, można dzięki niej usunąć krótko- i nadwzroczność w zakresie od -12 do +6 dioptrii, a także astygmatyzm do 6 dioptrii. Po drugie, jest to niezwykle krótki (bo trwający raptem kilka minut) zabieg, który charakteryzuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii laserowych i wysokim poziomem bezpieczeństwa. Do tego jest zupełnie bezbolesny (stosuje się miejscowe znieczulenie) i wykonywany w przyjaznych dla pacjenta warunkach małej, komfortowej sali operacyjnej. Można go wykonać w ramach tzw. chirurgii jednego dnia - po zabiegu pacjent powinien jedynie odczekać ok. pół godziny w specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym, zanim uda się do domu.

Kliknij tutaj i dowiedz się więcej o przygotowaniu do laserowej korekcji wzroku! 

Jak przygotować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku?

Jak każdy zabieg, laserowa korekcja wzroku również wymaga pewnego przygotowania. Nie są to jednak trudne wymagania - na dobę przed należy zrezygnować z makijażu na twarzy (nie powinno się go też stosować przez kilka pierwszych dni po zabiegu) i spożywania alkoholu (do 48 h po – także). Do kliniki warto zgłosić się z osobą towarzyszącą – prowadzenie samochodu bezpośrednio po laserowej korekcji wzroku jest niewskazane. Poza tym, warto ubrać się wygodnie, a rano przed zabiegiem zjeść lekkie śniadanie. Po wszystkim zaleca się kilkudniowy wypoczynek, który pomoże w szybkiej rekonwalescencji. A na czym polega procedura laserowej korekcji wzroku? Istotą zabiegu jest odpowiednie ukształtowanie rogówki za pomocą lasera tak, aby wpadające przez nią do oka światło ogniskowało się potem dokładnie na siatkówce – czyli tam, gdzie naturalnie powinno. Dzięki temu pacjent znów może widzieć z prawidłową ostrością – i nie potrzebuje już do tego ani okularów korekcyjnych, ani soczewek kontaktowych!

Inne sposoby korekcji wad wzroku

Laserowa korekcja wzroku nie jest oczywiście jedyną formą leczenia krótko-, dalekowzroczności i astygmatyzmu. Pomijając najbardziej tradycyjne okulary korekcyjne i soczewki kontaktowe, pacjenci mogą zdecydować się też na zastosowanie tzw. soczewek fakijnych lub refrakcyjną wymianę soczewki. Metody te są szczególnie popularne wśród pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu laserowej korekcji wzroku, np. z powodu zbyt cienkiej rogówki, czy też tzw. zespołu suchego oka. Tym samym otrzymujemy pełen wachlarz możliwości, jeśli chodzi o usuwanie wad wzroku. Warto zatem zastanowić się, czy nie nadszedł już czas pożegnać okulary, ciesząc się przy tym prawidłową ostrością widzenia. Więcej informacji na temat laserowej korekcji wzroku znajdą Państwo na stronie internetowej Specjalistycznego Centrum Korekcji Wzroku – Vidium Medica, z oddziałami w Krakowie i Warszawie.

Zobacz również