img

Laserowa korekcja wzroku – ile trwa taki zabieg?

Wada wzroku nie musi towarzyszyć nam przez całe życie. Bez względu na to, czy jest to krótkowzroczność, dalekowzroczność, czy astygmatyzm. Dzięki najnowszym technologiom i postępom dzisiejszej medycyny możemy pozbyć się jej znacznie szybciej, niż można by przypuścić!

Rewolucja w leczeniu wad wzroku

Jeszcze nie tak dawno temu stwierdzona wada wzroku była praktycznie równoznaczna z koniecznością noszenia – na stałe lub tylko w określonych sytuacjach – okularów korekcyjnych. Z czasem nadeszła era soczewek kontaktowych, które umożliwiły dobre widzenie bez potrzeby chodzenia z niezbyt wygodnymi oprawkami na nosie. Miało to jednak swoją cenę – nauka procesu zakładania i zdejmowania wymagała anielskiej cierpliwości, a do tego nie każdy był w stanie przekonać się do zbliżenia palców do swojego oka. I jeszcze ta konieczność zachowania sterylnej wręcz higieny podczas obchodzenia się z soczewkami… Na szczęście są dziś alternatywy dla tych rozwiązań. Jednym z nich jest laserowa korekcja wzroku. Zabieg ten umożliwia skorygowanie krótkowzroczności, dalekowzroczności oraz astygmatyzmu. Po poddaniu się mu, nie musimy nosić niczego na nosie, ani codziennie męczyć się z zakładaniem soczewek kontaktowych. Nagle okazuje się, że nasze życie może być prostsze i bardziej komfortowe.

Na czym polega i ile trwa laserowa korekcja wzroku?

Laserowa korekcja wzroku polega na ukształtowaniu rogówki oka pacjenta tak, aby zniwelować skutki jego wady. Najczęściej stosuje się do tego specjalne, nowoczesne lasery: femtosekundowy i excimerowy. Odpowiednio wyprofilowana rogówka będzie teraz inaczej przekazywać wiązki światła z zewnątrz, co w efekcie umożliwi pacjentowi prawidłowe, ostre widzenie. Sam zabieg, choć znacząco poprawia wzrok i podnosi komfort życia, jest stosunkowo prosty i trwa bardzo krótko – zwykle jest to kwestia zaledwie ok. 15-20 minut (w tym raptem kilkanaście sekund bezpośredniego działania lasera na jedno oko)! Tak niewielki czas to jego niewątpliwa zaleta, która – wraz z faktem, że jeszcze tego samego dnia możemy przygotować się do niego i po wszystkim również opuścić szpital lub klinikę – sprawia, że należy do najmniej czasochłonnych i najczęściej wykonywanych procedur medycznych. Do tego, dzięki zastosowaniu znieczulenia miejscowego jest całkowicie bezbolesna.

Tak wiele w tak krótkim czasie

Laserowa korekcja wzroku cieszy się ogromną popularnością praktycznie na całym świecie. Również w Polsce, w wielu placówkach, można się jej poddać. Dobrze przy tym pamiętać, by stawiać na doświadczonych i pewnych fachowców. Specjalistyczne Centrum Korekcji Wzroku – Vidium Medica dysponuje taką właśnie kadrą; warto zapoznać się z ich ofertą. Kiedyś możliwości leczenia wad wzroku były ograniczone, na szczęście te czasy minęły bezpowrotnie i dziś da się zrobić znacznie więcej – praktycznie z dnia na dzień. A przecież jeszcze nie tak dawno temu brzmiałoby to jak jakaś odległa, futurystyczna wizja. Dlatego warto zadbać o swoje oczy, zdecydować się na laserową korekcję wzroku i już dziś dać sobie szansę na prawidłowe widzenie!

Zobacz również