img

Ceny refrakcyjnej wymiany soczewki w Warszawie

Z wadami wzroku nie ma żartów. Dlatego też, gdy zauważysz kłopoty z widzeniem, warto jak najszybciej udać się do okulisty. Nowoczesna medycyna daje możliwość poprawienia wzroku na wiele sposobów. Nie jesteśmy już skazani na noszenie okularów, czy nawet soczewek kontaktowych. Jedną z najnowocześniejszych i najlepszych obecnie zabiegów dostępnych w klinikach okulistycznych jest refrakcyjna wymiana soczewki. Jest to metoda szybka, bezpieczna i bezbolesna. Sprawdza się w wielu przypadkach, dlatego też coraz częściej proponowana jest pacjentom z różnymi wadami wzroku. Na czym właściwie polega i ile kosztuje? 

Refrakcyjna wymiana soczewki - jak wygląda zabieg?

Jak sama nazwa wskazuje w ramach operacji dochodzi do wymiany soczewki w oku pacjenta. Soczewka naturalna zostaje usunięta, a na jej miejsce wprowadza się implant. Zanim jednak pacjent zostanie dopuszczony do zabiegu przeprowadza się badania kwalifikacyjne. Składają się one z dogłębnego wywiadu i kilku różnych testów. To bardzo ważne, aby lekarz okulista wiedział jak najwięcej o historii leczenia pacjenta, a także o tym, z jakimi wadami wzroku się zmaga. Badana jest ostrość wzroku z bliska i z daleka, sprawdza się też ciśnienie wewnątrzgałkowe, i przeprowadza badanie dna oka. Dodatkowo lekarz może zlecić topografię rogówki, czy biometrię optyczną.
Na podstawie tych badań lekarz decyduje o jakiej mocy soczewka powinna zostać przygotowana dla danego pacjenta. Syntetyczne implanty tworzone są indywidualnie dla każdego przypadku, aby odpowiadać idealnie potrzebom i oczekiwaniom danego pacjenta.
Sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, aplikowanym na oko w formie specjalnych kropli. Następnie na gałce ocznej wykonuje się dwa bardzo małe nacięcia. Jednym wprowadza się narzędzie, które rozbija soczewkę za pomocą ultradźwięków, drugim usuwa fragmenty rozbitej soczewki z oka, aż będzie ono dokładnie oczyszczone i gotowe na wprowadzenie nowej soczewki. Wówczas wprowadzany jest implant.
Zabieg trwa około 20 minut i nie wymaga późniejszej hospitalizacji. Pacjent może wrócić do domu niemal natychmiast po operacji.

Refrakcyjna wymiana soczewki - zalecenia do zabiegu

Dużą zaletą refrakcyjnej wymiany soczewki jest jej uniwersalność. Operacją tą można zniwelować krótkowzroczność i dalekowzroczność nawet do 14 dioptrii a astygmatyzm do 6 dioptrii. Refrakcyjna wymiana soczewki będzie świetnym rozwiązaniem dla osób zmagających się z kilkoma wadami wzroku jednocześnie. Jest też dobrą alternatywą dla tych, którzy nie mogą zostać zakwalifikowani do zabiegu laserowego, na przykład ze względu na zbyt cienką rogówkę. Okuliści polecają też ten zabieg osobom po 40 roku życia. Stanowi on bowiem swego rodzaju profilaktykę zaćmy - syntetyczna soczewka, w przeciwieństwie do naturalnej, nie może zmętnieć.
Jedynym przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciężki stan pacjenta.

Refrakcyjna wymiana soczewki - ceny w Warszawie

Zabieg refrakcyjnej wymiany soczewki jest stosunkowo kosztowny, ale wart swojej ceny. W Warszawie same badania kwalifikacyjne kosztują od 200 do 400zł. Cena zabiegu będzie zależeć od kilku czynników. Różne kliniki oferują pakiety w różnych cenach, które mogą wahać się od 2500zł do nawet 8000zł za jedno oko. Wiele zależy od wybranej przez pacjenta soczewki. Im bardziej zaawansowana, tym będzie droższa. Najtańsze są soczewki jednoogniskowe, niwelujące jedną wadę wzroku. Drożej wypadają soczewki wieloogniskowe, pozwalające na zupełną rezygnację z okularów. Dostępne są też soczewki z dodatkowymi atrybutami, jak filtr UV, czy filtr światła niebieskiego. Ponadto należy przygotować się na koszty związane na przykład z wizytami kontrolnymi po zabiegu - najczęściej w cenie operacji jest wliczona tylko jedna taka wizyta.

 

 

Zobacz również