img

Leczenie laserowe krótkowzroczności - ceny w Krakowie

Na szczęście dla wszystkich osób zmagających się z wadami wzroku, nowoczesne technologie oferują szybkie, skuteczne i bezpieczne metody usunięcia schorzeń powodujących zaburzenia, czy dyskomfort widzenia. Choć okulary bywają obecnie używane wręcz jako modne akcesorium, wiele osób decyduje się na operację pozwalającą zniwelować wadę wzroku. Wynika to często z wykonywanego zawodu, czy hobby, które nie pozwala na noszenie okularów. Soczewki kontaktowe, będące popularną alternatywą, również nie u każdego się sprawdzają. Świetnym rozwiązaniem natomiast może być laserowa korekcja wzroku. Choć coraz bardziej powszechna, nadal jest dość kosztowna, jednakże efekty mogą być warte wydanych oszczędności. Ile może kosztować laserowa operacja krótkowzroczności w Krakowie? Zależy to od kilku czynników.

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Laserowa operacja korygująca wzrok to zabieg polegający na zmianie kształtu rogówki. Jest ona modelowana za pomocą lasera, pod znieczuleniem miejscowym. Pacjent jest przytomny w czasie operacji, znieczulenie aplikowane jest jedynie na operowane oko za pomocą specjalnych kropli. Jest to jednak zabieg bezbolesny. Zależnie od wady wzroku i budowy oka pacjenta, lekarz pomoże wybrać najbardziej optymalną metodę. Opcji jest kilka. Mają one swoje nazwy, które pacjentowi zazwyczaj niewiele mówią. LASIK, LASEK, EBK-LASIK, Epi-LASIK, PRK… różnice między nimi są na tyle specyficzne, że pacjentowi często trudno się zorientować samodzielnie. Dlatego też wybór metody i przygotowanie pacjenta odbywa się pod okiem lekarza okulisty, który będzie mógł ocenić, jaka operacja będzie najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza. Niektóre operacje ingerują w wewnętrzne warstwy rogówki, inne działają jedynie na jej powierzchni. Najnowocześniejszą obecnie i polecaną przez wielu lekarzy metodą jest Epi-LASIK.

Ceny laserowej korekcji wzroku w Krakowie

Laserowa korekcja wzroku to stosunkowo duży wydatek, prawdą jest jednak, że dobrze wykonana pozwoli całkowicie zniwelować wadę wzroku i na zawsze pozbyć się okularów i soczewek. Przede wszystkim należy przejść badanie kwalifikacyjne - jego cena waha się od 190 do 300zł. W niektórych klinikach ten koszt jest odejmowany od ceny operacji, jeśli pacjent zostanie zakwalifikowany. Badanie kwalifikacyjne obejmuje szeroki wywiad z pacjentem oraz serię badań, które mają na celu ocenić stan oka, szczególnie rogówki. Istnieje szereg przeciwwskazań do laserowej korekcji wzroku. Nie wykonuje się jej u osób poniżej 21 roku życia, kobiet w ciąży i karmiących piersią, osób cierpiących na cukrzycę, jaskrę, czy zaćmę. Ponadto nie można laserowo leczyć osób, u których rogówka jest zbyt cienka, lub są na niej blizny. Te i inne kryteria mogą spowodować, że pacjent nie zostanie do operacji zakwalifikowany. Jeśli jednak kwalifikacja przebiegnie pomyślnie, zaplanowany zostanie zabieg odpowiadający potrzebom pacjenta.

Różne zabiegi wiążą się z różnymi kosztami. Jednymi z najtańszych są zabiegi PRK, których ceny wahają się w Krakowie od 2000zł do 4000zł. Zabiegi LASIK i LASEK zaczynają się od 3000zł a kończą na 6000zł, a ich bardziej nowoczesne odpowiedniki - femtoLASIK, czy Epi-LASIK sięgać mogą nawet 8000zł. Wiele oczywiście zależy od tego, czy operacja ma być przeprowadzona na jednym, czy na dwóch oczach. W Krakowie wiele prywatnych klinik oferuje zabiegi laserowe i każda ustala swoje ceny. Nie warto jednak przy wyborze zabiegu kierować się jedynie kosztami - droższe zabiegi są na ogół wykonywane nowocześniejszym sprzętem i zapewniają lepsze rezultaty oraz szybszy czas rekonwalescencji. Przed podjęciem decyzji poproś lekarza prowadzącego o wyjaśnienie wszystkiego na temat planowanego zabiegu, co musisz wiedzieć, by ze spokojną głową udać się na blok operacyjny.

Zobacz również