img

Leczenie laserowe krótkowzroczności - ceny w Warszawie

Noszenie okularów, czy soczewek kontaktowych nie jest już koniecznością. Choć w ostatnich latach stały się one niemal modnym akcesorium, pewne zawody, czy hobby uniemożliwiają noszenie ich. Z pomocą przychodzi nauka przynosząc alternatywę w postaci operacji laserowych oczu. Można w ten sposób leczyć różne wady wzroku - krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm. Laserowa korekcja wzroku daje efekty na wiele lat, pozwala zniwelować nawet stosunkowo duże wady wzroku i całkowicie zrezygnować z okularów i soczewek kontaktowych. Jak dokładnie wyglądają zabiegi i ile mogą kosztować?

Przebieg laserowej operacji oczu

Oprócz tego, że szalenie efektywne, operacje laserowej korekcji wzroku są również szybkie i bezbolesne. Zabieg trwa najczęściej nie więcej niż kilkanaście minut. Pacjent przez cały czas jest przytomny, znieczulenie aplikowane jest na samo oko za pomocą specjalnych kropli. Czasem pacjenci odczuwają w którymś momencie lekki nacisk na gałkę oczną, ale nic poza tym, żadnego bólu.

Leczenie laserowe polega na modelowaniu rogówki oka, przywracając jej właściwy kształt. Większość wad wzroku polega właśnie na odkształceniu rogówki, przez co promienie słoneczne padają na siatkówkę w niewłaściwy sposób i powoduje to zaburzenia widzenia. Operacja laserowa pozwala przywrócić rogówce właściwy kształt, w ten sposób niwelując problemy ze wzrokiem.

Chirurg nacina zewnętrzną warstwę rogówki tworząc płatek, który następnie odchyla, aby laserem móc działać na wewnętrzne warstwy rogówki. Zaraz po zabiegu widzenie może być nieco zamazane, a oku należy dać odpocząć co najmniej kilka dni. Trzeba ściśle stosować się do zaleceń lekarza, przyjmować przepisane leki i krople do oczu. Po okresie rekonwalescencji pacjent może cieszyć się dobrym widzeniem.

Laserowa operacja wzroku w Warszawie - gdzie i za ile?

Laserowa korekcja wzroku niejedno ma imię. Istnieje kilka metod wykonywania zabiegów, zależnie od potrzeb pacjenta. Różnymi metodami działa się na rogówkę na różne sposoby, co pozwala na leczenie różnych wad wzroku.

Przykładowo w metodzie LASIK nacina się nabłonek rogówki, aby następnie działa na jej głębszych warstwach. Metoda LASEK natomiast jest metodą powierzchniową, bez ingerencji w głębsze warstwy rogówki. W tym wypadku nabłonek rogówki odseparowuje się na potrzeby operacji za pomocą roztworu etanolu. Inne metody to przykładowo PRK, a także wariacje metody LASIK, jak femtoLASIK, czy Epi-LASIK. Lekarz prowadzący wyjaśni dokładnie na czym polega każda z metod i która jest najbardziej polecana w przypadku indywidualnego pacjenta. W Warszawie istnieje co najmniej kilkanaście klinik i szpitali okulistycznych oferujących laserowe operacje oczu. Ceny zależą od tego, czy operacja obejmuje tylko jedno oko, czy oba, a także od wybranej metody. Przede wszystkim jednak należy przejść badanie kwalifikacyjne. Składa się ono z wywiadu z lekarzem oraz z badania wzroku. Ocenić trzeba stan rogówki, między innymi jej grubość. Zbyt cienka nie może być operowana laserowo. Ponadto istnieje szereg kryteriów, które mogą uniemożliwić przeprowadzenie zabiegu, jak wiek, ciąża lub karmienie piersią, posiadanie rozrusznika serca itp. Dlatego tak ważne jest, by zgłosić się na badanie kwalifikacyjne. Jego koszt to około 300zł - w wielu klinikach jest on później odliczany od kosztu operacji. Ceny operacji PRK oscylują między 2000zł i 3000zł za jedno. Ceny zabiegu EBK zaczynają się od 3000zł i mogą sięgać 4000zł za jedno oko. Ceny nowocześniejszych zabiegów, jak LASIK, czy femtoLASIK mogą dochodzić do 4500zł za jedno oko. Często kliniki oferują też promocje, czy specjalne oferty.

Zobacz również