img

Soczewki hybrydowe - ceny w Krakowie

Szacuje się, że ponad 40% Polaków używa szkieł korekcyjnych. W większości przypadków są to klasyczne okulary lub soczewki kontaktowe. Są jednak schorzenia, których objawów nie da się wyeliminować za pomocą popularnych szkieł. Na szczęście okulistyka w ostatnich dekadach zrobiła ogromne postępy, dzięki czemu osoby cierpiące nawet na rzadkie przypadłości, często mogą cieszyć się wzrokiem umożliwiającym im normalne funkcjonowanie. Jednym z takich produktów są soczewki hybrydowe. Czym się one charakteryzują? Jaki jest ich koszt?

Stożek rogówki - co to jest?

Stożek rogówki to stosunkowo rzadka, postępująca choroba oczu, który swoje pierwsze objawy zwykle daje w okresie dojrzewania. Choroba ta rozwija się zwykle bardzo powoli, dlatego z najostrzejszym stadium choroby mierzą się pacjenci w wieku między 20 a 30 rokiem życia. W wyniku schorzenia u pacjenta dochodzi do degeneracji rogówki. Poprzez osłabienie włókien kolagenowych, rogówka staje się coraz cieńsza i przybiera stożkowaty kształt. Choroba w 9 na 10 przypadków dotyka obu oczu. Pierwsze objawy takie jak zaczerwienienie i swędzenie oczu oraz gorszenie widzenie po zmroku często są lekceważone przez pacjentów. W związku z tym zgłaszają się oni do okulisty, gdy choroba jest już w zaawansowanym stadium. Szybkie wykrycie choroby pozwala na wprowadzenie efektywnego leczenia i skuteczne zahamowanie choroby.

Soczewki hybrydowe - dla kogo będą odpowiednie?

Soczewki hybrydowe dzięki specjalnemu kształtowi sfery optycznej, umożliwiają poprawę widzenia u pacjentów nawet z zaawansowanym stożkiem rogówki. Te specjalne soczewki zostały skonstruowane z dwóch części - twardej optycznej znajdującej się w centralnej części soczewki oraz miękkie stabilizującej umieszczonej na jej obwodzie. To właśnie tej drugiej części soczewki zawdzięczamy wysoki komfort codziennego użytkowania. Soczewki hybrydowe wymagają wymiany dwa razy do roku. Warto jednak pamiętać, że są one bardzo delikatne, dlatego należy zachować szczególną ostrożność podczas użytkowania soczewek. Odpowiednie soczewki pomoże nam dobrać szereg badań diagnostycznych. Pamiętajmy, że soczewki niwelują objawy, a nie przyczynę choroby. Osoby, które chciałby zająć się schorzeniem u źródła, mogą skorzystać z zabiegów Cross Linking lub Topoguided. Istnieje również możliwość wszczepienia specjalistycznych pierścieni INTACS.

Ceny soczewek hybrydowych w Krakowie

Pakiet badań diagnostycznych pod kątem stożka rogówki w renomowanym klinika okulistyczna w Krakowie kosztuje ok. 350 złotych. W ramach szeregu badań wykonywana jest m.in. topografia rogówki, OCT plamek i tarcz nll, a nawet biometria optyczna. Specjalista sprawdza także poziom ciśnienia wewnątrzgałkowego, szerokość źrenicy oraz gęstość komórek śródbłonka. Na podstawie tych badań lekarz zaleca terapię, która w przypadku pacjenta przyniesie najlepsze efekty. Wówczas dobierane są nam także odpowiednie soczewki hybrydowe. Standardowy koszt wspomnianych soczewek to około 1100 złotych za sztukę.

Zobacz również