img

Soczewki hybrydowe - ceny w Warszawie

Medycyna w zakresie okulistyki w ostatnich latach przeszła prawdziwą rewolucję. Poza rozwojem licznych technologii, które pozwoliły na szybką i bezbolesną korekcję wzroku, mogliśmy zaobserwować popularyzację nowych, specjalistycznych soczewek. Stało się tak dlatego, że nie wszystkie wady wzroku można skorygować za pomocą okularów czy klasycznych szkieł kontaktowych. Soczewki hybrydowe doskonale sprawdzają się w łagodzeniu objawów stożka rogówki - postępującej choroby oczu, która nieleczona może doprowadzić nawet do konieczności przeszczepu rogówki.

Stożek rogówki - co to jest?

U osób zmagających się ze stożkiem rogówki dochodzi do osłabienia włókien kolagenowych w rogówce, w wyniku czego, staje się ona coraz cieńsza. Ciśnienie w gałce ocznej sprawia, że osłabiona rogówka stopniowo zaczyna przybierać stożkowy kształt, co przyczynia do zaburzeń widzenia. Nie jest znana jednoznaczna przyczyna występowania tego schorzenia, jednak specjaliści wskazują, że spore znaczenie mogą mieć predyspozycje genetyczne. Ponadto intensywne tarcie oczu może przyspieszać rozwój choroby. Także zespół Downa, wrodzone wady układu wzrokowego, astma czy retinopatia wcześniaków może zwiększać ryzyko wystąpienia stożka rogówki.
Pierwsze objawy choroby występują zwykle u pacjentów już w okresie dojrzewania - jest to zaczerwienienie i swędzenie oczu oraz pogorszenie widzenia po zmroku. Najczęściej jednak objawy te są bagatelizowane. Pacjenci zgłaszają się do okulisty dopiero w zaawansowanych stadium choroby, zwykle pomiędzy 20. a 30. rokiem życia.

Soczewki hybrydowe - dla kogo będą odpowiednie?

Unikalna budowa soczewek hybrydowych sprawia, że nadają się one doskonale dla osób ze zdiagnozowanym stożkiem rogówki. Jak sama nazwa wskazuje, zbudowane są one z dwóch części - miękkiej stabilizującej na obwodzie soczewki i twardej optycznej, w jej centrum. Dzięki miękkiemu obwodowi doskonale dopasowuje się ona do budowy oka, zapewniając wysoki komfort użytkowania. Odpowiednio dobrane soczewki hybrydowe pozwalają zniwelować nieprzyjemne objawy chorobowe wynikające ze stożka rogówki, dzięki czemu pacjent może cieszyć się dobrym wzrokiem przy wykonywaniu codziennych obowiązków. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepsze soczewki oddziałują jedynie na objawy, a nie na przyczynę stożka rogówki.

Ceny soczewek hybrydowych w Warszawie

Soczewki hybrydowe ze względu na ich wrażliwą strukturę należy wymieniać nie rzadziej niż raz na sześć miesięcy. Koszt jednej soczewki to około 1100 złotych, jednak należy mieć na uwadze fakt, że stożek rogówki w 90% przypadków dotyka obu oczu. W celu odpowiedniej diagnozy i prawidłowego doboru soczewek najlepiej leczenie stożka rogówki rozpocząć od szeregu profesjonalnych badań diagnostycznych. Na szczęście renomowane kliniki oferują niedrogie pakiety, które pozwalają kompleksowo przebadać.

 

Zobacz również