img

Astygmatyzm - ile kosztuje leczenie w Krakowie

Nieleczony lub źle korektowany astygmatyzm może prowadzić do poważnych problemów związanych z narządem wzroku. Zwykle w leczeniu wykorzystuje się okulary ze szkłami cylindrycznymi lub soczewki kontaktowe toryczne. Jako że w większości przypadków astygmatyzmowi towarzyszą dodatkowe dolegliwości, jak np. częste bóle głowy w okolicach części czołowej czaszki - warto rozważyć laserową korektę wzroku, dzięki której będziemy mogli pożegnać niewygodne okulary i cieszyć się komfortowym życiem.

Astygmatyzm - co to jest i czym się objawia?

W świecie medycznym astygmatyzm jest także znany jako niezborność. Jest to jedna z najczęściej spotykanych wad wzroku. Osoby cierpiące na to schorzenie borykają się z nieostrym widzeniem zarówno z bliska, jak i z daleka. Jeśli mamy stwierdzony astygmatyzm to w 98% przypadków jest to astygmatyzm rogówkowy polegający na zniekształceniu rogówki. Defekt ten powoduje to rozproszenie światła wpadającego do oka, które nie skupia się prawidłowo na siatkówce. Oprócz problemów ze wzrokiem astygmatyzm często powoduje także trudności w orientacji przestrzennej, bóle głowy, a także nadmierne mruganie. Wszystkie te objawy znacznie wpływają na nasz komfort życia, a nieleczone astygmatyzm może prowadzić do poważnych problemów ze wzrokiem.

Jak wygląda zabieg leczenia astygmatyzmu?

Zabieg leczenia astygmatyzmu wygląda podobnie jak w przypadku laserowej korekcji krótko- i dalekowzroczności. Za pomocą lasera profiluje się rogówkę w taki sposób, aby światło precyzyjnie ogniskowało się w jednym punkcie siatkówki, gdyż w przypadku zniekształcenia rogówki. Na rynku dostępny jest wiele metod laserowej korekcji astygmatyzmu - najpopularniejsze z nich to FemtoLasik vOptimum, FemtoLasik vDesign i ReLEx® SMILE. W zależności od wybranej metody można korektować astygmatyzm nawet do 6 dioptrii. Zabiegi te cieszą się dużą popularnością w Polsce i w Europie, gdyż cała korekcja wzroku trwa zaledwie kilka-kilkanaście minut, wliczając czas zastosowania znieczulenia miejscowego. Sama laser pracuje zaledwie kilkadziesiąt sekund. Ze względu na wykorzystanie najnowszych technologii zabieg ten jest całkowicie bezbolesny i cechuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. To także dobre rozwiązanie dla tych osób, które unikają pobytu w szpitalach - pacjent wraca do domu tego samego dnia, w którym wykonano mu korektę!

Ceny leczenia astygmatyzmu w Krakowie

Jeśli mieszkamy w Krakowie i rozważamy laserową korektę wzroku - warto udać się do kliniki Vidium Medica specjalizującej się w zabiegach z tego zakresu. Standardowa opłata za badanie kwalifikacyjne to 290 złotych, ale warto wypatrywać promocji, wówczas za wizytę zapłacimy mniej niż 200 złotych. Wspomniana krakowska klinika do korekcji wzroku wykorzystuje obie metody femtoLASIK. W zależności od zaawansowania astygmatyzmu za zabieg zapłacimy od 8000 do 9600 złotych. Również w tym przypadku możemy liczyć na specjalne promocje. Cena zabiegu zawiera wszystkie konsultacje, a także koszt jednej wizyty kontrolnej. Koszt drugiej kontroli wynosi 100 zł, trzecia i kolejna wizyta kontrolna 150 złotych. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań medycznych - zabieg może odbyć się nawet następnego dnia po kwalifikacji. Należy pamiętać jednak, że konieczna będzie pomoc osoby towarzyszącej w powrocie do domu. Co ważne klinika Vidium Medica udziela 12-miesięcznej gwarancji na zabieg laserowej korekty wzroku.

Zobacz również