img

Astygmatyzm - ile kosztuje leczenie w Warszawie

Astygmatyzm to jedna z najczęściej diagnozowanych wad wzroku u Polaków. Nie jest on wcale tak łatwy do wykrycia, gdyż zwykle występuje on wraz z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością. Astygmatyzm ma zwykle podłoże genetyczne, zatem na jego wystąpienie są narażone przede wszystkim osoby, u których w rodzinie odnotowano przypadki tego schorzenia. Nie jest to jednak choroba, gdyż najczęściej jest to pierwotny defekt ukształtowania rogówki. Zwykle w leczeniu astygmatyzmu wykorzystuje się okulary cylindryczne lub szkła kontaktowe toryczne. Czy istnieje jednak sposób, aby pozbyć się astygmatyzmu raz na zawsze?

Co to jest astygmatyzm i czym się objawia?

W większości przypadków osoby cierpiące na astygmatyzm zmagają się ze zniekształceniem rogówki oka (w bardzo rzadkim przypadku soczewki). W prawidłowo zbudowanym oku rogówka ma kształt piłki - w przypadku oka z astygmatyzmem ma ona kształt podobny do piłki do rugby lub jajka. W związku z takim zniekształceniem rogówki, światło wpadające do oka rozprasza się w nieprawidłowy sposób - co wpływ na jakość naszego widzenia. Osoby z astygmatyzmem zwykle mają problem z dostrzeganiem ostrości kształtów, a także cierpią na przewlekłe bóle głowy czy trudności w orientacji przestrzennej. Nieprawidłowo korektowany astygmatyzm może nie tylko utrudniać nam codzienne funkcjonowanie, ale także doprowadzić do znacznie poważniejszych schorzeń.

Jak wspomnieliśmy wyżej - astygmatyzm ma zwykle podłoże genetyczne, jednak może się on wykształcić w związku z bliznami na rogówce spowodowanymi przerwaniem jej ciągłości lub po jej szyciu. Na szczęście istnieją metody korekty rogówki. Zabieg laserowej korekty wzroku pozwala korygować astygmatyzm o wartości nawet -6,0 dioptrii.

Jak wygląda zabieg leczenia astygmatyzmu?

Chcąc skorzystać z zabiegu laserowej korekcji wzroku, w pierwszej kolejności musimy się udać na wizytę kwalifikacyjną. Kto może skorzystać z zabiegów tego typu? W zasadzie każda osoba w wieku od 18 do 65 lat. Najlepsze efekty możemy zauważyć w przypadku pacjentów między 21 a 45 rokiem życia, gdyż ich wada jest już stabilna i nie występuje u nich jeszcze starczowzroczność. Istnieje oczywiście szereg przeciwwskazań uniemożliwiających czasowo lub trwale wykonanie zabiegu. Zaliczają się do nich niestabilna wada wzroku, patologiczne zmiany w rogówce, choroby autoimmunologiczne, silne alergie czy ciąża. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań, możemy skorzystać z zabiegu już następnego dnia po zakwalifikowaniu. Odbywa się on w znieczuleniu punktowym, a więc pozostajemy w stałym kontakcie z lekarzem.

Ceny leczenia astygmatyzmu w Warszawie

W Warszawie jest wiele klinik, które mają w swojej ofercie laserową korektę wzroku. Pamiętajmy jednak, że mówimy tu o naszych oczach, dlatego warto powierzyć zabieg specjalistom. Vidium Medica to klinika, która posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu zabiegów laserowej korekcji wzroku. W zależności od zaawansowania naszego astygmatyzmu możemy skorzystać z technologii FemtoLASIK vOptimum lub FemtoLASIK vDesign. Cena zabiegu to w zależności od aktualnej oferty od 7290 zł do 9600 złotych.

Jeśli zależy nam na szybki powrocie do aktywności fizycznym, najlepszym rozwiązaniem będzie jednak metoda ReLEx® SMILE, która dzięki minimalnemu cięciu naruszającym nabłonek rogówki pozwala szybko zregenerować się pacjentowi po zabiegu. Zabieg tego typu zalecany jest pacjentów zwłaszcza z dużą krótkowzrocznością. Cena zabiegu waha się między 8390 a 9600 złotych.

Zobacz również