img

Czy laserowa korekcja wzroku boli? KoreklaLaserowa.PL

Szpitale i wszelkie inne procedury medyczne zazwyczaj nie kojarzą się nam dobrze. Boimy się bólu, boimy się, że coś może pójść nie tak, że mogą wystąpić powikłania pooperacyjne… Do tego, często przejaskrawione opowieści zasłyszane i przekazane nam przez znajomych z pewnością nie pomagają nabrać odpowiedniego nastawienia… Czy jednak faktycznie zawsze jest się czego bać? Laserowa korekcja wzroku jest przykładem zabiegu, który udowadnia, że nie.

O co w ogóle chodzi w laserowej korekcji wzroku?

Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja dla osób, które zmagają się z krótkowzrocznością, dalekowzrocznością oraz astygmatyzmem. Zabieg ten umożliwia przywrócenie prawidłowej ostrości wzroku poprzez wytworzenie odpowiednich (w zależności od danej wady) krzywizn na rogówce pacjenta. W przypadku krótkowidzów będzie to spłaszczenie, w przypadku dalekowidzów uwypuklenie, a u astygmatyków zniwelowanie nierówności jej powierzchni. Umożliwia to poprawne przekazywanie promieni światła z zewnątrz do głębiej położonych struktur oka. W efekcie już po kilku dniach od zabiegu możemy cieszyć się znacznie lepszym wzrokiem. W dodatku procedura nie wymaga powtarzania, zatem raz wyleczona w ten sposób wada już nie powróci!

Szybko, bezboleśnie, skutecznie

Nie ulega wątpliwości, że jedną z największych zalet laserowej korekcji wzroku jest krótki czas jej trwania. Od przygotowania się do momentu opuszczenia kliniki mija zwykle zaledwie kilka godzin, z czego sam zabieg trwa raptem około 20 minut! Po jego zakończeniu czeka nas krótki odpoczynek w specjalnym pokoju. Potem jeszcze ocena oczu przez lekarza i po ustaleniu terminów dalszych kontroli można już wracać do domu. Jak wspomnieliśmy już wcześniej, laserowej korekcji wzroku w ogóle nie trzeba się bać. Należy bowiem do całkowicie bezbolesnych zabiegów - stosuje się do niej znieczulenie miejscowe. Dzięki temu pacjent pozostaje w stałym kontakcie z lekarzem. Wszystko odbywa się w miłej, przyjaznej atmosferze. Z racji małej inwazyjności i użycia zaawansowanej technologii laserowej, która charakteryzuje się wyjątkowo dużą precyzją i skutecznością, zabieg ten należy do najbezpieczniejszych na świecie, a ewentualne powikłania są bardzo rzadkie. Tym samym cały czas zyskuje na popularności – i to w skali światowej!

Czego chcieć więcej?

Laserowa korekcja wzroku to znakomite rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy chcą pozbyć się swojej wady wzroku, a mają już dość okularów i soczewek kontaktowych. Nowoczesna medycyna kładzie przed nami szybki i bezbolesny zabieg, który możemy wykonać w ramach wygodnej dla pacjentów chirurgii jednego dnia. Jego efekty zostaną za to z nami przez długie lata! Warto dać sobie taką szansę, im wcześniej to bowiem zrobimy, tym dłużej będziemy mogli cieszyć się jego rezultatami.

Zobacz również