img

Terapia widzenia w ofercie Vidium Medica

Wzrok uznawany jest za najważniejszy ze zmysłów. To właśnie dzięki niemu otrzymujemy większość informacji o otoczeniu. Widzenie pozwala nam orientować się w przestrzeni, rozróżniać kształty i kolory. Oczy od dawna nas fascynowały, kojarząc się z pewną tajemnicą i czymś niewypowiedzianym wprost. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy – to powiedzenie wydaje się w tym kontekście całkiem trafne. Ze spojrzenia można wiele wyczytać o człowieku: poznać jego intencje, uczucia czy stany emocjonalne. Rozmawiając, skupiamy się właśnie na oczach, stanowiących potężne narzędzie komunikacji. Czasami bywa jednak tak, że wzrok nas zawodzi. Gdy pojawiają się takie dolegliwości nie ma na co czekać: trzeba jak najszybciej zgłosić się do okulisty. Jednym z zaleceń lekarskich może być podjęcie terapii widzenia. Na czym ona polega? Ile kosztuje rehabilitacja wzroku w największych miastach w Polsce? Oto praktyczny poradnik. 

Terapia widzenia – co to takiego?

Terapia widzenia to specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń wzrokowo-motorycznych wykonywanych pod okiem profesjonalnego terapeuty w celu poprawy sprawności lub przywrócenia działania układu wzrokowego. Terapia widzenia zalecana jest przede wszystkim pacjentom z wadami wzroku (krótkowzrocznością, dalekowzrocznością, astygmatyzmem, starczowzrocznością), zaburzeniami akomodacji, nieprawidłowym ustawieniem gałek ocznych, brakiem koordynacji mięśni zewnątrzgałkowych, niedowidzeniem oraz długotrwałymi bólami oczu i/lub głowy. Rehabilitację można podjąć w każdym wieku. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym większe szanse na cieszenie się dobrym wzrokiem w przyszłości.

Terapia widzenia: domowa i gabinetowa

Pacjenci chcący przystąpić do terapii widzenia mają do dyspozycji dwie możliwości: rehabilitację domową lub gabinetową. W pierwszym przypadku ćwiczenia wykonuje się w domu (po uprzednim ustaleniu planu z lekarzem prowadzącym). Konieczne jest trenowanie nawet kilka razy w tygodniu. Pojedyncza sesja trwa nie dłużej niż 30 minut. Co jakiś czas należy odwiedzać specjalistę w celu skontrolowania efektów. Z kolei terapia gabinetowa polega na ćwiczeniu w ośrodku medycznym pod nadzorem wykwalifikowanego terapeuty. Takie zajęcia odbywają się rzadziej (zwykle raz w tygodniu), lecz trwają dłużej (około 50 minut). Podczas sesji pacjent może korzystać z profesjonalnych sprzętów i akcesoriów rehabilitacyjnych. 

Terapia widzenia – ceny w Krakowie i Warszawie

Rehabilitacją widzenia zajmują się specjaliści z najlepszych ośrodków medycznych w Polsce. Doświadczeni okuliści i optometryści z Vidium Medica sprawnie przeprowadzą ocenę wzroku, postawią dokładną diagnozę oraz ustalą szczegółowy plan terapii. Ceny nie są wygórowane: pełna diagnostyka widzenia to koszt od 200 zł. Opracowanie terapii widzenia oraz ustalenie szczegółowego harmonogramu to około 100 zł. Sam trening wzrokowy wiąże się z kosztem 90 zł, zaś kontrola efektów rehabilitacji to 100 zł. Klinika okulistyczna Vidium Medica umożliwia swoim pacjentom skorzystanie z wygodnego systemu płatności ratalnej.

 

Zobacz również