img

Ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Leczenie wad wzroku przy użyciu laserowej korekcji stało się bardzo popularne wśród pacjentów na całym świecie. Również na naszym podwórku znaleźć można osoby, które zdecydowały się na takie rozwiązanie. Czy zastanawialiście się kiedyś, na czym polega taki zabieg? Albo ile kosztuje poddanie się mu?

Skąd popularność laserowej korekcji wzroku?

Skąd bierze się rosnąca popularność tej metody? Dlaczego coraz więcej ludzi wybiera ten rodzaj terapii wad wzroku? Nie ma jednej dobrej odpowiedzi na to pytanie, ale wszystkie istniejące są bardzo proste. Po pierwsze, jest to jest to zabieg, dzięki któremu krótko- i dalekowidz, a także astygmatyk mogą na lata zapomnieć o problemach ze wzrokiem, bez konieczności stosowania zarówno okularów, jak i soczewek kontaktowych. Po drugie, charakteryzuje się zdumiewającą skutecznością i jest bardzo bezpieczny dla pacjenta. Po trzecie, nie trwa długo: zaledwie ok. 20 minut. W tym czasie lekarz za pomocą lasera odpowiednio kształtuje rogówkę, dzięki czemu możliwe będzie prawidłowe, ostre widzenie. Wszystko odbywa się w znieczuleniu miejscowym, więc jest bezboleśnie. Do domu możemy wrócić jeszcze tego samego dnia. I w końcu, po czwarte – zabieg ten jest bardzo korzystny finansowo. Ale o tym za chwilę.

Poznaj ceny laserowej korekcji w Krakowie ---> vidiummedica.pl/laserowa-korekcja-wzroku/cennik/

Fachowa kwalifikacja podstawą dobrze przeprowadzonego zabiegu

Zanim położymy się na stole zabiegowym, by już po kilkunastu minutach wstać ze zdrowym wzrokiem, najpierw konieczne jest przejście badania kwalifikacyjnego. Służy ono lekarzowi do dobrania odpowiedniej dla Ciebie metody leczenia – laserowa korekcja wzroku oferuje ich bowiem kilka. Ponadto, pozwala odpowiedzieć na pytanie, czy istnieją jakieś przeciwwskazania do jego wykonania. Zabiegu nie wykonuje się m.in. kobiet w ciąży i karmiących, u osób, które nie ukończyły jeszcze 21. roku życia, u posiadających nieustabilizowaną wadę wzroku, a także u zmagających się z niektórymi innymi schorzeniami oczu. Cena pakietu badań kwalifikacyjnych koniecznych przed poddaniem się zabiegowi to koszt około 200 złotych.

Wszystko brzmi świetnie – ale ile kosztuje laserowa korekcja wzroku?

Specjalistyczne Centrum Korekcji Wzroku – Vidium Medica oferuje przeprowadzenie laserowej korekcji wzroku w promocyjnych cenach. Badaniu kwalifikacyjnemu poddamy się już w cenie 145 złotych. Za wykonanie samego zaś zabiegu jedną z metod powierzchownych zapłacimy od 1950 do 2950 złotych za oko. W przypadku metod płatkowych, charakteryzujących się krótszym czasem rekonwalescencji, koszty wahają się od 3700 do 4100 złotych. Najnowocześniejsza formuła SMILE również wiąże się z wydatkiem 4100 zł. Choć w pierwszej chwili liczby te mogą sprawiać wrażenie dużych, warto pamiętać, że zabieg laserowej korekcji wzroku jest jednorazowy. Jeśli zliczymy hipotetyczny koszt wieloletnich wizyt u lekarza i kupowanych soczewek lub okularów, okaże się, że jest to całkiem spory wydatek. Dlatego jasne staje się, że laserowa korekcja wzroku to naprawdę korzystna inwestycja. Z resztą - wielu pacjentów, którzy jej się poddali uważa, że był to ich najlepszy wydatek w życiu!

Zobacz również