img

Refrakcyjna wymiana soczewki – ceny w Warszawie i Krakowie

Refrakcyjna wymiana soczewki to zabieg okulistyczny cieszący się coraz większą popularnością. Nie powinno to zaskakiwać – jeśli medycyna daje nam możliwość, by odzyskać pełną ostrość widzenia i nie być już zmuszonym do korzystania z okularów i soczewek kontaktowych, chętnie z tej opcji korzystamy. Szczególnie, że dziś zabiegi korekcji wad wzroku takich jak astygmatyzm, nadwzroczność i krótkowzroczność są bezbolesne, bezpieczne i stosunkowo proste, nie łączą się też z długą rekonwalescencją.

Do najpopularniejszych należą nadal zabiegi laserowe, jednak warto widzieć, że nie każdy może się im podać. Do przeciwwskazań do laserowej korekcji widzenia należy na przykład bardzo duża wada wzroku, a także problemy z akomodacją będące objawem tak zwanej starczowzroczności – zdarza się, że występują one już krótko po czterdziestych urodzinach. Także osoby, które mają bardzo cienką i problematyczną rogówkę nie są kwalifikowane do zabiegów laserowych. Laserowej korekcji nie stosuje się też przy dodatkowych schorzeniach oczu, na przykład przy początkach zaćmy lub problemie mętniejącej rogówki.

Tymczasem refrakcyjna wymiana soczewki bez problemu może być wykonana we wszystkich opisanych wyżej przypadkach. Nieważne, ile masz lat i jak duża masz wadę wzroku – refrakcyjna wymiana soczewki przywróci ci pełen komfort widzenia i jego ostrość. Teraz możesz zapomnieć o okularach i cieszyć się sokolim wzrokiem!

Ile kosztuje refrakcyjna wymiana soczewki?

Wszczepienie sztucznej soczewki, podobnie jak inne zabiegi okulistyczne, które służą do usunięcia wady wzroku, nie należy do zabiegów bardzo tanich. Nic dziwnego – wymaga to nie tylko wyjątkowo dobrze wykwalifikowanego personelu medycznego, ale też najwyższej jakości sprzętu do przeprowadzania zabiegu oraz – w tym akurat przypadku – znakomitej soczewki, jaka jest wszczepiana pacjentowi.

Ile kosztuje refrakcyjna wymiana soczewki w Warszawie?

W zależności od tego, jaki pakiet i z jaką soczewką wybierzemy cena wynosi od 7100 do 1900 zł, należy jeszcze doliczyć 290 zł na wykonanie badania kwalifikującego do zabiegu. Jest to oczywiście koszt wymiany jednej soczewki, jeśli potrzebujemy refrakcyjnej wymiany soczewek w obu oczach, należy te kwotę podwoić.

W klinice Vidium Medica w podaną wyżej cenę zabiegu wchodzi pierwsza wizyta kontrolna po operacji. Następnie należy spodziewać się kolejnych dwóch wizyt kontrolnych – każda za 100 zł. Siedem miesięcy po zabiegu umawiamy się na ostatnią kontrolę – koszt tej wizyty wynosi 200 zł.

Ile kosztuje refrakcyjna wymiana soczewki w Krakowie?

Tak samo jak w Warszawie, w klinice Vidium Medica w Krakowie cena zabiegu zależy od wybranego pakietu i wynosi od 6900 do 7900, identyczne są też ceny wizyt kontrolnych.

Warto wiedzieć, że klinika Vidium Medica, tak jak wiele innych placówek medycznych oferuje koszty system ratalny, który pozwala sfinansować koszt zabiegów okulistycznych tak, by nie było to aż tak dotkliwe dla naszej kieszeni. Cenę zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki możemy rozłożyć aż na pięćdziesiąt równych rat w korzystnym oprocentowaniu. Dla wielu osób to szansa na skorzystanie z wyjątkowej jakości oferty medycznej nawet jeśli nie posiadają oszczędności, które umożliwiają sfinansowanie zabiegu korekcji wad wzroku od razu w całości.

 

Zobacz również