img

Badania przed laserową korekcją wzroku Słowa kluczowe:

Każdy pacjent decydujący się na laserową korekcję wzroku jest w różnym momencie swojego życia. Czasem z niecierpliwością czeka na osiągnięcie określonego wieku czy ustabilizowanie wady wzroku, aby móc wziąć udział w zabieg. Zdarza się jednak, że mimo braku przeciwwskazań osoby noszą się z myślą o zabiegu przez kilka lat. Analizują swoją sytuację finansową, obawiają się, zwykle niesłusznie, powikłań, a także boją się samej operacji. Gdy już jednak podejmą decyzję odnośnie laserowej korekcji wzroku, w pierwszej kolejności muszą udać się na profesjonalne badanie kwalifikacyjne.

Laserowa korekcja wzroku - na czym polega?

Laserowa korekcja wzroku jest krótka i bezbolesna. Zabieg pozwala pozbyć się uciążliwej wady wzroku, przez co na lata zapomnimy o problemach z ostrością widzenia. Laserowa korekcja wzroku przeprowadzana jest w Polsce różnymi metodami - jej dobór zależy od rodzaju naszej wady, naszego stanu zdrowia, a także środków, jakie chcemy przeznaczyć na zabieg. Choć laserowa korekcja wzroku może się wydawać dość drogim zabiegiem - to w dłuższej perspektywie może przynieść sporo oszczędności. Dzięki zabiegowi możemy pożegnać soczewki, okulary i szkła korekcyjne. Pozwoli nam to wrócić do porzuconych sprawności fizycznych, a także podniesie naszą pewność siebie i atrakcyjność. Do najpopularniejszych zabiegów laserowej korekcji wzroku należą FemtoLasik vOptimum, FemtoLasik vDesign i ReLEx® SMILE.

Laserowa korekcja wzroku - dla kogo?

Do zabiegu kwalifikowane są osoby między 18 a 65 rokiem życia, choć najlepsze efekty osiągają pacjenci w przedziale wiekowym 21-35 lat. Nasz wzrok jest już wówczas w pełni rozwinięty, a ponadto nie dopada nas jeszcze starczowzroczność, która w sposób naturalny pogarsza ostrość naszego widzenia. Dla osób starszych lub w średnim wieku, zdecydowanie lepszą metodą poprawy wzroku jest refrakcyjna wymiana soczewek. Czy istnieją przeciwwskazania przed laserową korekcją wzroku? Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów, również w przypadku laserowej korekcji wzroku istnieją pewne przeciwwskazania przed zabiegiem. Lekarze wymieniają tutaj m.in. silne alergie, choroby autoimmunologiczny, jaskrę czy patologiczne zmiany w rogówce. Również kobiety w ciąży i w okresie karmienia piersią nie powinny decydować się na zabiegi tego typu. Oczywiście, aby zabieg był skuteczny - wada wzroku musi być stabilna.

Jakie badania przed laserową korekcją wzroku?

Niezależnie od wybranej przez nas metody laserowej korekcji wzroku, przed zabiegiem musimy wykonać niezbędne badania kwalifikacyjne. W Vidium Medica oprócz standardowego wywiadu medycznego i konsultacji medycznej wykonuje się także topografię rogówki, OCT, a także badana jest gęstość komórek śródbłonka, szerokość źrenicy czy ciśnienie wewnątrzgałkowe. W toku przygotowań okulista także bada refrakcję subiektywną i obiektywną. Dopiero po komplecie badań i wywiadzie medycznym, lekarz może podjąć decyzję co do metody, która najlepiej spełni oczekiwania pacjenta. Tak szczegółowe badania pozwalają uniknąć wszelkich powikłań, a także gwarantują pacjentowi pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Zobacz również