img

Ile kosztują soczewki hybrydowe w Warszawie?

Regularne badania narządu wzroku są niezwykle ważne dla utrzymania sprawności naszych oczu przez długie lata. To dzięki profilaktyce możemy wykryć wszelkie wady i choroby oczu już na ich wczesnym etapie, a co za tym idzie - załagodzić ich rozwój i nieprzyjemne skutki. Coraz więcej Polaków decyduje się na soczewki kontaktowe. Nie przy każdej wadzie możemy jednak sobie pozwolić na stosowanie klasycznych, twardych soczewek. Czy soczewki hybrydowe będą stanowiły odpowiednią alternatywę?

Soczewki hybrydowe - dla kogo?

Soczewki hybrydowe świetnie sprawdzą się u osób, u których stwierdzono stożek rogówki. Ich unikalna konstrukcja doskonale dopasowuje się do budowy naszego oka, wypełniając wszelkie nieregularności rogówki tworząc tzw. soczewkę łzową. Co prawda, stosowanie soczewek hybrydowych nie zatrzyma rozwoju stożka rogówki, jednak wspomniana naturalna soczewka eliminuje astygmatyzm nieregularny i inne nieprzyjemne objawy. Z soczewek hybrydowych zadowoleni będą także pacjenci, u których stwierdzono Zespół Suchego Oka, gdyż wspomniana soczewka łzowa naturalnie będzie nawilżała oko przez cały czas. Soczewki hybrydowe nie są zbyt skomplikowane w zakładaniu, jednak nim zaczniemy je samodzielnie stosować, warto skorzystać z instruktażu u okulisty.

Jak sama nazwa wskazuje, soczewki te składają się z dwóch części - twardej optycznej znajdującej się w centrum soczewki, oraz miękkiej stabilizującej - umiejscowionej na obwodzie soczewki. O ile centralna część soczewki jest odpowiedzialna stricte za korekcję wzroku, o tyle miękka stabilizująca pełni funkcję stabilizującą, dzięki czemu soczewka nie wypada i jest komfortowa w noszeniu.

Soczewki hybrydowe - jakie są opinie?

Soczewki hybrydowe od lat są polecane przez okulistów przy łagodzeniu objawów stożka rogówki czy Zespołu Suchego Oka. Na soczewki tego typu coraz częściej decydują się także osoby, które w związku z prowadzonym trybem życia lub wykonywaniem zawodowym, nie mogą korzystać z tradycyjnych soczewek. Dzięki większemu rozmiarowi lepiej chronią oko przed zanieczyszczeniami i minimalizujemy ryzyko przedostania się kurzu lub pyłu pomiędzy soczewkę a rogówkę.

Soczewki tego typu są znacznie bardziej komfortowe w codziennym użytkowaniu niż klasyczne silikonowohydrożelowe soczewki. To właśnie dlatego pacjenci coraz częściej decydują się właśnie na ten model. Od lat z powodzeniem wykorzystuje się je także w leczeniu wysokiego astygmatyzmu i innych niecodziennych wad.

Soczewki hybrydowe - ceny w Warszawie

Mieszkając w stolicy, raczej nie będziemy mieli problemu ze znalezieniem okulisty, który pomoże nam dobrać odpowiednie soczewki hybrydowe. Ważne jest jednak, aby jakość szła w parze z ceną. Dobrej jakości soczewki hybrydowe to koszt około 1100 złotych i pojedynczy komplet powinien wystarczyć nam na pół roku. Wysokiej klasy, dobrze dobrane soczewki pozwalają zniwelować szereg objawów, które są wywoływane przez stożek rogówki. Schorzenie to, choć dość rzadkie - niestety nadal pozostaje niewyleczalne, a rozwiązania takie jak soczewki hybrydowe, pozwalają zminimalizować jego nieprzyjemne skutki.

Zobacz również