img

Refrakcyjna wymiana soczewki - porównanie cen w Krakowie i Warszawie

Wielu osobom bardzo trudno jest przyzwyczaić się do noszenia okularów. Największy problem mają z tym pacjenci, którzy przez lata cieszyli się doskonałym wzrokiem, a ich zmysł widzenia zaczął się pogarszać wraz z wiekiem. Co jednak w sytuacji, gdy przez zbyt dużą wadę wzroku, za cienką rogówkę lub występowanie zespołu suchego oka nie możemy skorzystać z laserowej korekcji wzroku? Czy wówczas refrakcyjna wymiana soczewki możemy być dobrym rozwiązaniem? 

Co to jest refrakcyjna wymiana soczewki?

Refrakcyjna wymiana soczewki jest to zabieg korygujący wadę wzroku, dzięki któremu raz na zawsze możemy zapomnieć o okularach - zarówno tych na co dzień, jak i tych tylko do czytania. Jest to doskonała alternatywa dla laserowej korekcji wzroku. Zabieg ten trwa zaledwie 15 minut i polega na usunięciu naturalnej soczewki pacjenta. W jej miejsce wszczepiana jest sztuczna soczewka wewnątrzgałkowa. Zabieg ten pozwala nie tylko korygować krótkowzroczność czy nadwzroczność, ale także astygmatyzm i starczowzroczność. To właśnie dlatego jest to zabieg szczególnie polecany osobom po 40 roku życia. Metoda ta bardzo przypomina operację usunięcia zaćmy - jedyną różnicę stanowi fakt, że nasza naturalna soczewka nie jest wówczas tak zmętniała, jak przy zaćmie. 

Refrakcyjna wymiana soczewki - ceny w Krakowie

W zależności od wybranych soczewek koszt refrakcyjnej wymiany soczewki waha się zwykle między 7300-8200 zł za oko. Na szczęście operacja jest jednorazowa i nie musimy jej powtarzać po latach - sztuczna soczewka nie ma tendencji do mętnienia tak jak naturalna. Dzięki refrakcyjnej wymianie soczewek Pacjenci mogą bez ograniczeń korzystać ze wszystkich aktywności. Zabiegi zwykle odbywają się w ramach chirurgii jednego dnia , dzięki czemu pacjent szybko może wrócić do domu. Rekonwalescencja domowa jest zwykle znacznie przyjemniejsza dla pacjenta niż ta szpitalna. Przed zabiegiem oczywiście musimy przejść szereg badań kwalifikujących. Wśród nich znajduje się m.in. badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego, OCT plamek i tarcz nll, badanie gęstości komórek śródbłonka czy biometria optyczna. Ponadto zwykle wykonuje się tak topografię rogówki i przeprowadza się szeroki wywiad medyczny. 

Refrakcyjna wymiana soczewki - ceny w Warszawie

W stolicy ceny zabiegu refrakcyjnej wymiany soczewki kształtują się niemal identycznie jak w przypadku Krakowa - oczywiście patrząc na renomowane i sprawdzone kliniki. Koszt kompletu badań kwalifikacyjnych to zaledwie 295 zł. Cena zabiegu zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie zawiera koszt jednej wizyty kontrolnej, a także wszystkie przed zabiegowe konsultacje oraz materiały. Koszt drugiej kontroli wynosi 100 zł. Trzecia i każda następna wizyta przez okres roku od zabiegu to koszt w wysokości 150 złotych. Jeśli obawiamy się, że możemy finansowo nie udźwignąć tego zabiegu, dobrym rozwiązaniem jest wybór systemu ratalnego na dogodnych warunkach, oferowany przez najlepsze kliniki w kraju. Warto zapytać o to swojego lekarza, zwłaszcza w sytuacji, gdy dobry wzrok jest kluczem do rozwoju w wykonywanym przez nas zawodzie. Możemy wówczas potraktować to jako nie tylko inwestycję we własny komfort, ale i rozwój zawodowy.

 

Zobacz również